Futbolli në zi, ndërron jetë sulmuesi i njohur. Vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2020 | 23:55


Futbolli në zi, ndërron jetë sulmuesi i njohur. Vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë

Ka ndërruar jetë ish-lojtari i njohur senegalez Papa Buba Diop.

diop 1

Sulmuesi i njohur ka vdekur në moshën 42-vjeçare nga një sëmundje të rëndë i cili e ka vuajtur prej kohësh.

Diop u bë hero kombëtar pasi shënoi golin e fitores 1-0 ku Senegali i tij mundi Francën në Botërorin e 2002 në Japoni dhe Kore e Jugut.

Diop pati një karrierë të gjatë dhe të pasur futbollistike nga ku u aktivizua me shumë skuadra të njohura si, Lens, Portsmuth, Fulham, Uest Hem dhe Birminghem.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/