Futbolli drejt rikthimit, nis kampionati në 19 qershor në shtetin aziatik

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 19:36


Futbolli drejt rikthimit, nis kampionati në 19 qershor në shtetin aziatik

Edhe Japonia ka vendosur që të rifillojë kampionati. Shteti aziatik po përgatitet për nisjen e aktiviteteve sportive në 19 qershor.
bp_japan_220618_78
Pas një ndërprerje të gjatë për shkak të koronavirusit, autoritetet shtetërore japoneze kanë miratuar rinisjen e sezonit futbollistik në 19 qershor, pa tifozë.

Megjithatë, prezenca e fansave në stadiume do të ndihet, pasi kompania e famshme “Yamaha” ka prodhuar një numër të madh ekranesh, nëpërmjet të cilave tifozët mund të ndjekin ndeshjet e skuadrave. Ndërkohë,në stadium do të vendosen nga 50 altoparlantë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com