FSHF merr më në fund vendimin, ja kur do të hidhet shorti i Kategorisë së Dytë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 22:18

FSHF merr më në fund vendimin, ja kur do të hidhet shorti i Kategorisë së Dytë

Pas një kohe të gjatë pritjeje, Federata Shqiptare e Futbollit ka marrë më në fund vendimin për shortin e Kategorisë së Dytë.   Ditën e martë datë 11 shtator, në orën 12:00 në ambientet e FSHF-së do të mësohet kalendari i Kategorisë së Dytë.

Shorti

Ndërkohë që 5 ditë më vonë do të startojë edhe kampionati, pra në datën 16 shtator. Nuk dihen arsyet pse FSHF e vonoi kaq shumë shortin, gjithsesi e rëndësishme është që do të hidhet ditën e martë dhe skuadrat e Grupeve A dhe B do të mësojnë përballjet.

www.minuta90.com