Frika për të mos e humbur, Partizani i rinovon kontratën futbollistit që e kërkojnë dy klube në merkato

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 25, 2023 | 8:47

Frika për të mos e humbur, Partizani i rinovon kontratën futbollistit që e kërkojnë dy klube në merkato

Arinaldo Rrapaj është një nga “xhevahirët” më të shtrenjtë, që ka Partizani në organikën e vet dhe drejtuesit kanë shumë besim tek aftësitë e vlonjatit.

BGG

21- vjeçari është titullar prej dy sezonesh te të kuqtë dhee ka kthyer veten në një lojtar shumë të rëndësishëmdhe esencial për formacionin e “demave”. Ditën edjeshme “Panorama Sport” raportoi për interesin e Ludogorets dhe Valerengës ndaj Rrapajt, teksa nuk kavonuar shumë dhe klubi i kuq ka vendosur menjëherëtë blindojë kontratën e të riut, e cila parimisht përfundonte në fund të sezonit të ardhshëm.

Gjithsesi, ata kanë aktivizuar edhe opsionin e rinovimit edhepër një tjetër sezon, duke e zgjatur deri në vitin 2025bashkëpunimin me mesfushorin. Të kuqtë nuk duanta shesin në këtë muaj Rrapajn, teksa do të jenë tëhapur ta bëjnë këtë në merkaton e verës.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"