Franca fiton grupin, ndjek Turqia. Shqipëria e mbyll e katërt, ja renditja përfundimtare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 17, 2019 | 22:40


Franca fiton grupin, ndjek Turqia. Shqipëria e mbyll e katërt, ja renditja përfundimtare

Grupi H eliminator për Europianin 2020, ku bënte pjesë edhe Shqipëria, mbylli mbrëmjen e sotme të gjitha ndeshjet, dhe mori formën finale.

kombetarja shqiperia

Në takimet e fundit, Turqia fitoi 0-2 ndaj Andorrës, ndërsa Islanda triumfoi në shtëpinë e Moldavisë, me rezultatin 1-2.

Në fund, është Franca që kryeson grupin me 25 pikë, ndërsa ndjek Turqia e dyta me 23 pikë. Islanda në vendin e tretë me 19 pikë, ndërsa vetëm vendi i katërt për Shqipërinë, me 13 pikë.

Dy vendet e fundit janë Andorra me 4 pikë, dhe Moldavia me 3 pikë.

344

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com