FOTO+VIDEO/ U dëbua nga Australia, Xhokoviç pritet si hero në vendlindje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2022 | 22:31


FOTO+VIDEO/ U dëbua nga Australia, Xhokoviç pritet si hero në vendlindje

Çështja e Novak Xhokoviç më në fund ka përfunduar. Tenisti është ndaluar të marrë pjesë në “Australia Open” pasi humbi gjyqin dhe është kthyer në atdhe.

xhoko1

Tenisti serb zbriti në aeroport, ku u prit si hero nga shumë fansa, të cilët kishin dalë ta prisnin atë. Xhokoviç nuk ishte vaksinuar dhe kishte kërkuar të tolerohej, gjë që nuk ndodhi kurrë. Kjo ndodhi përfshiu shumë figura të njohura të sportit dhe politikës.

xhoko2

PANORAMASPORT.AL