FOTO+VIDEO/ Të papritura në finalen e “Australia Open”, aktivistja i çon mesazh të fortë qeverisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 30, 2022 | 17:17


FOTO+VIDEO/ Të papritura në finalen e “Australia Open”, aktivistja i çon mesazh të fortë qeverisë

Finalja e “Australia Open” mes Nadal dhe Medvedev, pati shumë emocione por dhe momente të papritura. Në këtë finale “titanësh”, nuk mungoi hyrja në fushë e tifozëve.

a1

Gjatë setit të dytë, kur Nadal po bënte shërbimin, një tifozë femër kapërceu barrierën dhe hyri në fushë. Në atë moment ajo u neutralizua menjëherë nga rojet e sigurisë, të cilët e përcollën jashtë më pas.

Ajo mbante me vete një parullë ku shkruhej: Hiqni paraburgimin për refugjatët.

Eventi i këtij viti të “Australia Open”, u fokusua më shumë jashtë me çështjen e Xhokoviçit se sa të luajturit në fushat me dhe.

a2

a3

a6

a4

a8

 

a5

LEXO EDHE: VIDEO/ Finale e çmendur në Melburn, Rafa Nadal shpallet kampion në “Australian Open”

PANORAMASPORT.AL