FOTO+VIDEO/ Momenti kur tifozët grekë sulmojnë me mjete piroteknike tifozët e Kosovës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 12, 2022 | 23:00


FOTO+VIDEO/ Momenti kur tifozët grekë sulmojnë me mjete piroteknike tifozët e Kosovës

Dueli mes Greqisë dhe Kosovës, i vlefshëm për Ligë ne Kombeve, u ndërpre për afro 5 minuta, në momentin kur vendasit gjetën golin e avantazhit. Bëhet fjalë për minutën e 71-të, teksa tifozët grekë, të ekzaltuar nga goli, sulmuan me flakadanë, tifozët e Kosovës.

Screenshot_30-2-800x450

Në një video të publikuar nga “Gazeta Olle”, shihet edhe momenti kur grekët  gjuajnë me mjete piroteknike në drejtim të tifozëve kosovarë.

Gjyqtari kryesor u detyrua të ndal ndeshjen për disa minuta, por pa ndonjë vendim për ta boshatisur tribunën, teksa në minutën 90+9, Greqia shënoi edhe golin e dytë.

PANORAMASPORT.AL