FOTO+VIDEO/ Karikuan ekipet e tyre përpara derbit, tifozët e të dyja skuadrave milaneze priten ta pësojnë rëndë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2021 | 15:14


FOTO+VIDEO/ Karikuan ekipet e tyre përpara derbit, tifozët e të dyja skuadrave milaneze priten ta pësojnë rëndë

Derbi i fituar nga Interi ndaj Milanit me rezultatin 0-3, nuk la asnjë pasojë në fushë, por shumë polemika jashtë stadiumit ku tubimet nuk mungonin dhe ishin rreth 10 mijë tifozë që u mblodhën dhe pothuajse hyjnë në kontakt me njëri-tjetrin duke mos u pajtuar me ndalimet e grumbullimit të lidhura me menaxhimin e pandemisë globale të COVID-19.

tifozet

Sipas asaj që raporton “La Repubblica”, autoritetet italiane kanë grumbulluar kamerat e pamjeve të grumbullimeve për të identifikuar qytetarët që do të gjobiten pasi me pandeminë globale të koronavirusit manifestimet dhe grumbullimet masive janë të ndaluara rreptësisht nga protokolli antiCOVID i caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

tifozet 2

Një goditje e rëndë për futbollin milanez pasi priten gjoba të majme për tifozët e dy ekipeve që aktualisht ndodhen pas shumë vitesh nlë majat e klasifikimit të Serisë A.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/