FOTO+VIDEO/ Askush më parë si ai, basketbollisti ballkanas shkruan historinë në NBA

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 8, 2022 | 21:23


FOTO+VIDEO/ Askush më parë si ai, basketbollisti ballkanas shkruan historinë në NBA

Nikola Jokiç ka arritur të shkruajë historinë në NBA, duke arritur shifrën e frikshme në një sezon.

nikola-jokic

Serbi arriti 2000 pikë, 1000 topa në tabelë dhe 500 asiste, të gjitha në një sezon.

jokic

Këtë statistikë nuk e kanë arritur as emra më të mëdhenj në basketbollin amerikan, si Majkëll Xhordan, LeBron Xhejms ose Kobi Brajant, duke e cilësuar Jokiç si MVP dhe të këtij sezoni.

 


View this post on Instagram

A post shared by Denver Nuggets (@nuggets)

PANORAMASPORT.AL