FOTOT/ Atlete të bardha dhe bluzë portokalli, “arkitekti” Daliç ishte shumë ndryshe te… Dinamo

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 22:50

FOTOT/ Atlete të bardha dhe bluzë portokalli, “arkitekti” Daliç ishte shumë ndryshe te… Dinamo

Zlatko Daliç po i bën të gjithë kroatët të ëndërrojnë. Kualifikimi për në finalen e Moskës, i pamenduar nga kroatët 14 qershor, kur edhe nisi Botërori i Rusisë, ka bërë që e gjithë bota e futbollit të flasë për “arkitektin” e kësaj skuadre të madhe.

Capture

Por, për shqiptarët Daliç është aq i njohur, për periudhën kur ishte trajner i Dinamos në sezonin 2008-2009. Edhe pse nuk rezistoi dot një sezon të plotë, kroati fitoi respektin e simpatinë e ambientit futbollistik shqiptar, dhe për të ende kësaj dite, gëzohet respekt.

Në disa foto të vjetra të publikuara nga fotografi i njohur shqiptar, Ferdinand Hazisllari, Zlatko Daliç shihet ndryshe, edhe në stilin e veshjes. Më poshtë, disa fotot të vjetra nga sezoni 2008-2009, ku Daliç fitoi edhe Superkupën me Dinamon.

zlatko dalic dinamo8

zlatko dalic dinamo1

zlatko dalic dinamo

dalic

dalic dinamo

36812314_1576954055764934_6513262817133461504_n

daliccc

dalicc

dalic mergjyshi

zlatko dalic dinamo11

zlatko dalic dinamo10

zlatko dalic dinamo9

zlatko dalic dinamo2

zlatko dalic dinamo3

zlatko dalic dinamo5

Capture

zlatko dalic dinamo6

zlatko dalic dinamo7

zlatko dalic mergjyshi

37022877_1576950955765244_719577579526291456_n

FOTOT MARRË NGA: FERDINAND HAZISLLARI


www.minuta90.com