FOTOLAJM/ “Zemra më djeg kur të shoh në zi, bëhu e fortë nëna Shqipëri”, mesazhi emocionues i “Ballistëve” nga ndeshja e sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 27, 2019 | 15:20


FOTOLAJM/ “Zemra më djeg kur të shoh në zi, bëhu e fortë nëna Shqipëri”, mesazhi emocionues i “Ballistëve” nga ndeshja e sotme

Tmerr, panik dhe bilance tragjike. Shqipëria u zgjua dje nën lëkundje të forta sizmike, që e kanë kaluar edhe tërmetin e fuqishëm të shtatorit. Pasojat e rënda kanë bërë që vendi sot të jetë në ditë zie kombëtare.

Gjasula Strakosah

Ndërkohë, zisë Kombëtare të Shqipërisë, i është bashkuar edhe Federata e Futbollit në Maqedoni. Ata kanë vendosur që të gjitha ndeshjet që do të zhvillohen sot për kampionatin maqedonas, do të nisin me një minutë heshtje.

maqedoni-federatr

Nuk kanë munguar as mesazhet emocionues nga tifozët shqiptarë në Maqedonin e Veriut. Tifogrupi “Ballistët” e Tetovës, kanë shpalosur ditën e sotme në përballjen ndaj Struga Trim & Lum, një banderolë ku shkruhej “Zemra më djeg kur të shoh në zi, bëhu e fortë nëna Shqipëri”.

Ballistet

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com