FOTOLAJM/ U kap duke shkruar udhëzime për lojtarët, mediat zbulojnë shënimet e Murinjos

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 12, 2018 | 17:35

FOTOLAJM/ U kap duke shkruar udhëzime për lojtarët, mediat zbulojnë shënimet e Murinjos

Të kuptosh shkrimin e shënimeve të Zhoze Murinjos në ndeshjen me Liverpulin, është një mision i pamundur.

murinjo

Por, shtypi anglez ka arritur të lexojë një nga skemat mes shkarravinave të portugezit. Një nga instruksionet e trajnerit të Junajtid, të shtunën në “Old Trafford”, ishte: “top i dytë” dhe “Rom”, ku i referohej topave të gjatë dhe Lukakut që do bënte spondin, një skemë që solli dy golat e “djajve” me Rashfordin.

murinjo letra

www.minuta90.com