FOTOLAJM/ Impianti mitik, si ka qenë stadiumi “Qemal Stafa” në vitin 1952

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 24, 2018 | 22:57

FOTOLAJM/ Impianti mitik, si ka qenë stadiumi “Qemal Stafa” në vitin 1952

Stadiumi “Qemal Stafa” ka qenë stadiumi më i madh i Shqipërisë dhe për shumë vite me radhë impianti në të cilin tifozët e Kombëtares kuqezi dhe lojtarët kanë përjetuar emocione të mëdha. Ky stadium u ndërtua në vitin 1956, dhe inaugurimi i tij është bërë me ndeshjet e ballkaniadës. Përveç Kombëtares ky stadium është përdorur edhe nga tre skuadra të kryeqytetit, Tirana, Partizani dhe Dinamo.

42455671_859600957576637_2070396432510091264_n

Tashmë i është nënshtruar rindërtimit nga e para dhe emri që do të mbajë do të jetë “Arena Kombëtare”. Por si dukej ky stadium 6 vite pas ndërtimit të tij. Një foto nostalgji është shpërndarë në “facebook” nga faqja “Shqipëria e harruar” ku duket qartë ndryshimi me stadiumin që është sot.


www.minuta90.com