Fotolajm/ Është shndërruar në “makthin” e Bufonit, ja si e presin Ronaldon në Torino

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 15:45

Fotolajm/ Është shndërruar në “makthin” e Bufonit, ja si e presin Ronaldon në Torino

Reali i Madridit do të luajnë ditën e nesërme në “Allianz Stadium” sfidën e parë cerekfinale të Ligës së Kampionëve.

AFP_13K9X4-k6kG--661x458@Gazzetta-Web_mediagallery-page

Këto dy ekipe janë ndeshur disa herë me njëra tjetrën, dhe në pesë takimet e fundit Kristiano Ronaldo ka mundur të shënojë ndaj Xhixhi Bufonit.

Në shumë deklarata portieri italian e ka shprehur vështirësinë e të paturit si rival Kristiano Ronaldon, dhe as kësaj radhe nuk do të jetë ndryshe, pasi mendohet se portugezi do të jetë rreziku kryesor për mbrojtjen juventine.

LAPR0113-005-k6kG--688x458@Gazzetta-Web_mediagallery-page

Gjithsesi, kjo nuk do të thotë se tifozët në Torino do ta presin Ronaldon si një “armik”, siç bënë ata të PSG-së në Paris.

LAPR0106-006-k6kG--688x458@Gazzetta-Web_mediagallery-page

Në momentin që autobusi i Realit ka mbërritur në hotelin që ekipi ka rezervuar në Torino, qindra tifozë e kanë pritur me ovacione ekipin madrilen dhe në veçanti Kristiano Ronaldon.

LAPR0105-k6kG--688x458@Gazzetta-Web_mediagallery-page

www.minuta90.com