Fotolajm/ Degradon stadiumi i Gjirokastrës, shikoni çfarë ndodh në shkallët e tribunës qëndrore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 28, 2023 | 22:06

Fotolajm/ Degradon stadiumi i Gjirokastrës, shikoni çfarë ndodh në shkallët e tribunës qëndrore

Luftëtari i Gjirokastrës është prej tri vitesh jashtë elitës së futbollit shqiptar, pasi klubi falimentoi dhe më pas e nisi nga niveli më i ulët me një tjetër skuadër (AF Luftëtari) që administrohet nga bashkia.

342636375_194532920054115_5813690377318066184_n

Aktualisht bluzinjtë janë pjesë e Kategorisë së Dytë dhe pozicionohen në vendin e pestë, që të çon në “play off” për të shpresuar ngjitjen. Mirëpo, nëse rezultatet nuk kanë qenë ashtu siç duhet të ishin për një klub që i ka dhënë shumë futbollit shqiptar, një situatë e trishtë është edhe në stadiumin me një kapacitet prej 8400 vendesh.

Si rezultat i një menaxhimi të dobët të impiantit në vitet e fundit, tashmë në tribunën qendrore mund të gjesh edhe pemë apo barishte që kanë mbirë mes shkallëve. Kjo ka tërhequr vëmendjen e atyre pak spektatorëve që ndoqën ndeshjen e fundit, Luftëtari-Tepelena. Nga ana tjetër, fusha është në gjendje të mjerueshme.

342612608_198400216289998_1803808514154599319_n 342636378_1189626448406370_6271783973823023801_n (1) 343084448_923396202298469_5278014141821292215_n (1)PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"