FOTO+ VIDEO/ Vdekja e Maradonës, shikoni çfarë ndodh në rrugët e Napolit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2020 | 21:19


FOTO+ VIDEO/ Vdekja e Maradonës, shikoni çfarë ndodh në rrugët e Napolit

Diego Maradona sot u nda nga jeta në moshën 60 vjeçare pas një sulmi në zemër.  Bota e futbollit është në zi pasi humbi një nga legjendat më të mëdha të saj. Ndërkohë tifozë nga e gjithë bota po e nderojnë Diegon në mënyrë të ndryshme.

EnsSFzYW4AQfwGo-1536x1024

Tifozët e Napolit, të cilët kanë qenë shumë të lidhur me argjentinasin i cili i dha lavdi të madhe këtij klubi kanë dalë në rrugën e qytetit, teksa në statujën e Mardonës në qytetin e Napolit kanë ndezur qirinj për ta nderuar Maradonën.

image-155

Maradona ishte një legjendë e Napolit, teksa kaloi 5 vite të mrekullueshme ku shënoi 81 gola në 188 ndeshje.

image-154

image-153

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/