FOTO + VIDEO EKSKLUZIVE/ “Na diskriminuan”, plas në Kategorinë e Dytë! Furgonat e policisë futen në fushë, shikoni çfarë i ndodh ekipit të Maliqit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 23:40


FOTO + VIDEO EKSKLUZIVE/ “Na diskriminuan”, plas në Kategorinë e Dytë! Furgonat e policisë futen në fushë, shikoni çfarë i ndodh ekipit të Maliqit

Duket e pamundur, që dhuna mos jetë prezent në Kategorinë e Dytë. Një incident i paprecedentë ka ndodhur në fundit e ndeshjes mes Albpetrolit dhe Maliqit e cila përfundoi në barazim 1-1. 

Maliqi logo

Një grup futbollistësh të ekipit vendas kanë sulmuar gjyqtarin e sfidës Erjon Bastari, si dhe disa prej futbollistëve të Maliqit. Është dashur ndërhyrja e forcave të rendit dhe atyre shqiponja, për të shmangur një ngjarje të rëndë.

Maliqi ne Patos logo

Menjëherë pas këtij incidenti, furgonat e policisë kanë hyrë në fushë, për të marrë në mbrojtje gjyqtarët dhe ekipin mik, që në fund është larguar nga dalja emergjente e stadiumit dhe jo nga dhomat e zhveshjes.

Policia logo

“Panorama Sport”, ka arritur të sigurojë foto dhe video ekskluzive nga ngjarja në Patos. “Na diskriminuan, na diskriminuan profesor”, dëgjohet të thotë në sfond, mesfushori i Maliqit, Shkëlzen Tako. Në pamje vërehen edhe forcat e shumta të policisë që shoqërojnë ekipin e Maliqit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com