FOTO/ Vendimi që ndezi polemikat, Reali vendos të kritikuarin e tifozëve në listën e legjendave të klubit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 17, 2022 | 17:25


FOTO/ Vendimi që ndezi polemikat, Reali vendos të kritikuarin e tifozëve në listën e legjendave të klubit

Gareth Bejl u largua nga Reali pak kohë më parë pas përfundimit të kontratës me klubin ku qëndroi 9 sezone dhe fitoi 16 trofe. Uellsiani ishte një nga lojtarët më të kritikuar nga tifozët madrilen për shkak të deklaratave të tij ndaj klubit ku shpesh herë fliste me tone të ashpra për vendimmarrjen e tyre dhe pozicionin e tij në skuadër.

bejl

Sidoqoftë Reali ka vendosur ta nderojë figurën e 32-vjeçarit duke e përfshirë atë në listën e legjendave të klubit në faqen e tyre zyrtare në web dhe duke krijuar një debat mes tifozëve nëse ky vendim për përfshirjen e tij në këtë listë ishte i drejt apo jo.

Në listë përzgjedhja e lojtarëve vendoset në bazë të arritjeve me klubin, me Bejl që e ka merituar vendin e tij me anë të 5 Championsave të fituar me “Los Blancos”.

7878678

PANORAMASPORT.AL