FOTO/ UEFA “zhgënjen” Tiranën, zbulohen katër ekipet që mund të jenë rival të bardhebluve në shortin e së dielës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 9, 2020 | 0:00


FOTO/ UEFA “zhgënjen” Tiranën, zbulohen katër ekipet që mund të jenë rival të bardhebluve në shortin e së dielës

UEFA ka përditësuar pak minuta më parë ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet nesër në orën 12:00 për turin e parë të Ligës së Kampioneve. Tirana e nis nga ky tur dhe UEFA ka përzgjedhur katër kundërshtarë të mundshëm të bardhebluve në shortin që do të hidhet të dielën në Nion të Zvicrës.
tIRANA5
Astana (Kazakistan), Karabak (Azerbajxhan), Makabi Tel Aviv (Izrael) dhe Dinamo Tbilisi (Gjeorgji) janë ekipet që mund të përballen me bardheblutë.

Të katërta janë favorite në letër, por një sfidë me kampionen e Gjeorgjisë duket më e pranueshme që bardheblutë të shpresojnë për më tej. Kujtojmë që edicionin e kaluar, Partizani u përball me azerët e Karabakut dhe ky klub tashmë mund të luajë sërish me kampionen e Shqipërisë.

117236312_893065337845135_9195485940227947151_n

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com