FOTO/ U eliminua nga Montela, shikoni si e masakrojnë Zhoze Murinjon në rrjetet sociale

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 14, 2018 | 10:53

FOTO/ U eliminua nga Montela, shikoni si e masakrojnë Zhoze Murinjon në rrjetet sociale

Mançester Junajtid i Zhoze Murinjos u eliminua ditën e djeshme nga Liga e Kampionëve nga Sevija e Vinçenco Montelës. “Djajtë e Kuq” u mposhtën në shtëpi me rezultatin 1-2, duke surprizuar të gjithë opinionin sportiv.

Montela dhe Mou

Pas përfundimit të ndeshjes, e gjithë vëmendja u fokusua tek 2 trajnerët, Murinjo dhe Montela. Tifozët nuk i kanë kursyer aspak talljet ndaj portugezit, i cili shpenzoi shuma marramendëse në merkato për të ndërtuar një skuadër cilësor, e cila të konkurronte për fitimin e titujve kampion, por rezultoi një dështim.

sevijaa

Ai u mposht nga italiani Montela, që në drejtimin e Milanit, zhgënjeu duke u shkarkuar nga skuadra si i dështuar. Ndërsa dje ai arriti ta kualifikonte skuadrën e tij në 8 skuadrat më të mira të Europës.

Më poshtë iu paraqesim disa foto ironizuese qe kanë pushtuar rrjetet sociale:

5 4 3 2 1 6


www.minuta90.com