FOTO/ Triumfoi në Australian Open, kush është tenistja bjelloruse që po “çmend” rrjetin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2023 | 11:25

FOTO/ Triumfoi në Australian Open, kush është tenistja bjelloruse që po “çmend” rrjetin

Tenistja Arina Sabalenka është “mbretëresha” e re e Australian Open. Ajo ka fituar 12 tituj në kompeticion dhe ka arritur të fitojë 15 milionë dollarë.

Collage Maker-29-Jan-2023-11.14-AM

Edhe pse vjen nga një vend i “ngrirë” si Bjellorusia, ajo është një vajzë shumë e “nxehtë” jashtë fushës dhe këtë e ka treguar përmes fotove të saj.

Hot Sabalenka flaunts her fitness in swimming costume at the beach - Tennis Tonic - News, Predictions, H2H, Live Scores, stats

Arina Sabalenka, ‘mbretëreshës’ që fitoi Australian

Arina Sabalenka, ‘mbretëreshës’ që fitoi Australian

Arina Sabalenka, ‘mbretëreshës’ që fitoi Australian

Aryna Sabalenka : r/HottestFemaleAthletes

Aryna Sabalenka, la 'tigre' del tennis che fa impazzire i social

 

 

Gjithashtu Sabalenka ka zbuluar se e ardhuron detin, diellin, dhe është e çmendur pas trëndafilave të kuq dhe të bardhë.

PANORAMASPORT.AL