FOTO/ Trajneri me koronavirus nuk e braktis ekipin, inkurajon skuadrën para ndeshjes nga dritarja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 22, 2020 | 19:36


FOTO/ Trajneri me koronavirus nuk e braktis ekipin, inkurajon skuadrën para ndeshjes nga dritarja

Një moment interesant ndodhi në Itali. Trajneri i skuadrës së volejbollit për femra Marko Fenolio inkurajoi nga dritarja e shtëpisë së tij skuadrën Busto Arcizio përpara takimit të kampionatit me Banka Valsabina Milenium Bresha.
volejboll
Tekniku italian ndodhet i izoluar në banesën e tij teksa është infektuar me koronavirus, por nuk ka lënë mënjanë përgjegjësinë për të udhëzuar ekipin për takimin. Dhe pavarësisht mungesës së tij dhe 3 lojtareve të tjera, Busto Arsizio e fitoi ndedehjen me Milenium Breshan 3-1.

Një rast i tillë ka ngjallur respekt në ambjentin sportiv.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com