FOTO/ Tragjedia që bashkoi tifozët e skuadrave rivale, shikoni karikaturën e ditës në Itali

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 15, 2018 | 18:33

FOTO/ Tragjedia që bashkoi tifozët e skuadrave rivale, shikoni karikaturën e ditës në Itali

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e djeshme në Xhenova të Italisë ku një urë është shembur duke i marrë jetën dhjetëra personave. Ka qenë pikërisht kjo ngjarje e trishtë që ka bashkuar tifozët e dy skuadrave rivale të këtij qyteti, Xhenoa dhe Sampdoria.

39221450_10212581596040636_7371207514039255040_n-650x358 (1)

Në karikaturën e fundit të publikuar duken dy tifozë të këtyre dy skuadrave të cilat janë lidhur me njëri-tjetrin me duar pas qafe dhe  të kapur pas skajeve të urës. Kjo foto për pak minuta ka marrë shumë pëlqime edhe nga tifozët e Xhenoas por edhe nga të Sampdorias.

www.minuta90.com