Foto / Tifozët dhe flamujt kuqezi vërshojnë në rrugët e Lionit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 19, 2016 | 13:43


Foto / Tifozët dhe flamujt kuqezi vërshojnë në rrugët e Lionit

Ashtu siç ka ndodhur gjatë ditëve të kaluara në Lens dhe Marsejë, edhe Lioni është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar.

Tifoze1

Me mijëra tifozë shqiptarë kanë vërshuar drejt qytetit ku luhet ndeshja vendimtare e Grupit A të Euro 2016 kundër Rumanisë, për të mbështetur djemtë e De Biazit.

Tifoze2

Siç kanë bërë edhe më parë në qytetet e tjera franceze,  tifozët shqiptarë janë shpërndarë paqësisht në qytet në pritje të ndeshjes.

Tifoze5

Kjo ka bërë që thuajse në çdo cep të Lionit të valëviten flamuj kuqezi dhe të dëgjohen këngët e mbështetësve të zjarrtë të kombëtares të cilët po i kthejnë në një festë këto orë pritjeje para ndeshjes.

Tifoze3
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com