FOTO/ Si u ndërtua stadiumi kombëtar “Qemal Stafa”, ja pamjet e rralla të vitit 1940

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 18, 2023 | 22:28

FOTO/ Si u ndërtua stadiumi kombëtar “Qemal Stafa”, ja pamjet e rralla të vitit 1940

Për dekada me radhë, stadium kombëtar “Qemal Stafa” ka qenë krenaria e Tiranës.Collage Maker-18-Mar-2023-01-24-PM-3201

Tashmë ai nuk ekziston më dhe në vend të tij është ngritur “Arena kombëtare”. Faqja Memorie.al sjell disa foto të rralla, kur nisën puimet për ndërtimin e stadiumit në vitin 1940.

PANORAMASPORT.AL