FOTO/ Shifra të çmendura në Formula 1, aksidenti i djeshëm kushtoi 1.5 mln euro

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 12:59

FOTO/ Shifra të çmendura në Formula 1, aksidenti i djeshëm kushtoi 1.5 mln euro

Në metrat e para të Çmimit të Madh të Belgjikës në ditën e djeshme në garën e Formula 1, pati edhe një aksident të tmerrshëm, ku makina e Alonsos, e goditur nga pas nga Niko Hulkenberg, fluturoi sipër pilotit Lekler.

alonso

Për fat të mirë, askush nuk mbeti dëmtuar, por dëmet materiale, siç raporton spanjollja “AS”, shkojnë deri në 1.5 milionë euro. MekKlareni i Alonsos ka nevojë për 500 mijë euro për të qenë gati për garën e Italisë këtë fundjavë, 350 mijë për mjetin e Hulkenberg, ndërsa edhe Red Bulli i Riçardos ka nevojë për 300 mijë euro.

download-61

Shpenzime do të kenë edhe Mercedesi, Sauberi dhe Ferrari, respektivisht 190 560, 137 330 dhe 92 350 euro për rregullime të ndryshme në makinat e Valteri Botas, Lekler dhe Kimi Raikonen.

alo15

aksidenti-5

www.minuta90.com