FOTO/ Sezoni më i mirë në karrierë, Roshi merr të gjitha meritat për ndeshjen e sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 1, 2020 | 21:34


FOTO/ Sezoni më i mirë në karrierë, Roshi merr të gjitha meritat për ndeshjen e sotme

Falë dy golave të shënuar kundër Arsenal Tulës, futbollisti i Shqipërisë Odise Roshi u vlerësua me të drejtë si “Lojtari i ndeshjes”.
cmim roshi
Çmimi iu dha nga mediat ruse pas përfundimit të takimit me rezultatin 1-3 në favor të Akhmatit.

Roshi po kryen një nga sezonet më të mira të karrierës së tij në Rusi, ku këtë edicion ka realizuar 8 gola.

Njërin prej golave 29-vjeçari e realizoi me penallti, ndërsa goli i dytë ishte një goditje fantastike brenda zonës së kundërshtarit duke firmosur 3 pikët e çmuara.

cmim roshiiii

NDESHJA RUSI

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com