FOTO/ Ritme të kënaqshme, marrin formë edhe tribunat në “Arenën Kombëtare”

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 12, 2018 | 23:27

FOTO/ Ritme të kënaqshme, marrin formë edhe tribunat në “Arenën Kombëtare”

Stadiumi i ri që po i shtohet kryeqytetit, “Arena Kombëtare” po merr formë çdo ditë e më shumë. FSHF po ndjek vazhdimisht punimet, që po ecin me ritme të kënaqshme. Punimet në të gjithë hapësirën e betonit dhe konstruksioneve metalike ka kaluar më tepër se gjysmën.

arena kombetare

Ndërkohë, edhe tribunat po marrin formë me shkallët dhe mbulesën e plotë. Thuajse kanë përfunduar punimet për pjesën e nëntokës së stadiumit të ri, teksa pritet të nisë shumë shpejt edhe puna për fushën.

arena kombetare5 arena kombetare4 arena kombetare3 arena kombetare2 arena kombetare1


www.minuta90.com