FOTO/ Qeveria e Haradinajt merr vendim për një tjetër stadium gjigant në Kosovë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 4, 2017 | 21:20

FOTO/ Qeveria e Haradinajt merr vendim për një tjetër stadium gjigant në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Sportit, që stadiumi nacional i Kombëtares së Kosovë, të ndërtohet në Drenasit.

stadiumi mitrovices

Stadiumi do të ndërtohet në një hapësirë prej 25 hektarësh, 14 kilometra karg Prishtinës. Pas stadiumit të rikonstruktuar në Mitrovicë, dhe pas dritës së gjelbër për stadiumin në Prishtinë, në vitin 2018, punimet për stadiumin nacional priten të fillojnë në vitin 2018.

stadiumi drensa


www.minuta90.com