FOTO/ Prapaskenat e Lautaro Martinez, sulmuesi argjentinas kishte firmosur me… Atletikon e Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 21:12


FOTO/ Prapaskenat e Lautaro Martinez, sulmuesi argjentinas kishte firmosur me… Atletikon e Madridit

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, duket se nuk do të ishte kurrë zikaltër, por këtë zgjedhje e ka bërë në momentet e fundit.

LAUTARO 1

Në dhjetorin e vitit 2017, argjentinasi kishte firmosur një kontratë me klubin e Atletiko Madridit, gjë që do ta sillte atë në korrikun e 2018 në kryeqytetin spanjoll.

“Los Colchoneros” arritën një marrëveshje me Rasing për ta transferuar atë për shumën e 9 milionë eurove dhe rroga e argjentinasit do të ishte 12 milionë.

Prezsitgjozja spanjolle, “El Mundo Deportivo”, ka zbuluar pamje kur Lautaro firmosi kontratën me Atletikon e Madridit, por që në fund çdo gjë dështoi për shkak të… Militos.

asd

asdasdasd

Siç bëhet me dije, ish-sulmuesi i Interit e ka bindur Lautaron që të firmosë me zikaltrin dhe nga ana tjetër, ka bindur Zanetin që ta afrojë në Milano, operacion i cili vlejti sa dyfishi i shumës së ofruar nga Atletiko.

PANORAMASPORT.AL