FOTO/ Një gjarpër në pistën e MOTO GP, pilotët të gjithë në panik

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shkurt 18, 2018 | 21:25

FOTO/ Një gjarpër në pistën e MOTO GP, pilotët të gjithë në panik

Në ditën e tretë dhe të fundit të testimeve të MotoGP, pilotët janë trembur shumë në pistën tajlandeze të Buriramit. Shkaku ishte një gjarpër që hyri në pistë ndërkohë që pilotët po regjistronin xhirot e tyre.

gjarper moto gp

Menjëherë u ndërprenë testimet dhe punonjësit e pistës ndërhynë për të larguar gjarprin. Botërori i MotoGP do të nisë në 16 mars, me Çmimin e Madh të Katarit.

www.minuta90.com