FOTO/ Minutat e para në kampionat të Brojës me Çelsin, shihni notën dhe statistikat e sulmuesit të Kombëtares

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 6, 2022 | 21:58


FOTO/ Minutat e para në kampionat të Brojës me Çelsin, shihni notën dhe statistikat e sulmuesit të Kombëtares

Armando Broja u aktivizua në fitoren e sotme që Çelsi arriti ndaj Evertonin me shifrat 0-1.

BROJA

Tekniku i “Bluve”, Tomas Tuhel i dha minuta sulmuesit të Kombëtares në pjesën e dytë, me Brojën që u aktivizua në minutën e 75-të të sfidës ku në minutat që qëndroi në fushë rrezikoi dhe portën e Evertonit me anë të një tentative me kokë në minutat e fundit të sfidës.

Faqja e specializuar e statistikave “SofaScore” ka zbuluar vlerësimin për sulmuesin kuqezi në minutat e tij të para të këtij sezoni me Çelsin, të cilat vlerësohen mjaft pozitive.

WhatsApp Image 2022-08-06 at 8.45.11 PM (1)

PANORAMASPORT.AL