FOTO/ Mesi nderohet në Katar pas triumfit në Botëror, dhoma e “Pleshtit” kthehet në… muze

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 27, 2022 | 22:00

FOTO/ Mesi nderohet në Katar pas triumfit në Botëror, dhoma e “Pleshtit” kthehet në… muze

Argjentina u shpall kampione e botës pasi arriti të mposhtë me penallti Francën në stadiumin “Lusail”. Meritat më të mëdha për këtë triumf pas 36 vitesh padyshim shkuan për kapitenin Lionel Mesi.

Fk-RkuPWYAEVg9u

Për këtë arsye dhoma ku qëndroi Leo gjatë Botërorit është një muze. Dhoma me numrin B201 e cila në derë ka mbishkrimin “L. Mesi”  është tashmë një muze i vogël dhe të gjithë mund ta vizitojnë në Universitetin e Katarit.

La habitación de MEssi en Qatar será un museo. (Credito: @QatarUniversity Twitter)

Parte de la decoración de la habitación de Messi en Qatar, que ahpra será transformada en un museo. (Credito: @QatarUniversity Twitter)

Image

Image

صورة للمقر من الداخل

صورة لغرفة اللعب ميسي

 

PANORAMASPORT.AL