FOTO/ Mbrëmja gala e “Topit të Artë”, futbollistja shqiptare bën shqiponjën në mes të Parisit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 3, 2019 | 12:00


FOTO/ Mbrëmja gala e “Topit të Artë”, futbollistja shqiptare bën shqiponjën në mes të Parisit

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, ishte prezente dje në mbrëmjen gala të “Topit të Artë”, teksa nuk ka nguruar të pozojë me simbolin e shqiponjës në tapën e kuq, në ceremoninë e organizuar në Paris.

Asllani Kosovare

Asllani, e cila përfaqëson Suedinë në futbollin e femrave, ishte e nominuar për të fituar “Topin e Artë” për femra. Kosovarja është shqiptarja e parë e cila ka arritur ta veshë fanellën e Realit të Madridit.

kOSOVARE ASLLANI

Ajo ka dhënë kontribut të madh në Kampionatin Botëror për femra, duke i mundësuar Suedisë vendin e tretë.

Asllani Asllani SUedia

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com