Foto/ “Mallkimi” i prekjes së trofeut përpara ndeshjes, Pajet akuzohet

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 18, 2018 | 11:12

Foto/ “Mallkimi” i prekjes së trofeut përpara ndeshjes, Pajet akuzohet

Një mallkim vazhdon të përndjek futbollistët. Pajet u dëmtuar dhe doli përpara kohe në ndeshjen ndaj Atletiko Madrid, ku spanjollët fituan trofeun e Europa Ligë. Pajet përpara se të fillonte ndeshje preku trofeun.

4C59D1FB00000578-0-image-a-30_1526550155012

Kjo është e ndaluar pasi quhet një mallkim. Këtë veprim e ka bërë edhe Gatuzo përpara finalse së Stambollit kundër Liverpul, dhe të gjithë e dimë sa dramatikisht përfundoi. Luis Garsia tregon një episod interesant për këtë.

ISTANBUL, TURKEY - WEDNESDAY, MAY 25th, 2005: Liverpool's John Arne Riise and AC Milan's Gattuso during the UEFA Champions League Final at the Ataturk Olympic Stadium, Istanbul. (Pic by David Rawcliffe/Propaganda)

“Morientes na porositi të gjitëeve që mos ta preknim trofeun. Kur po dilnim në fushë dikush pa Gatuson dhe foli, ai e preku, ai e preku”, shprehet Garsia . Në “Twitter” ka pasur shumë nga ata që e parashikuan dëmtinin e Pajet pasi ai preku trofeun.

touch
trphyCapture

www.minuta90.com