FOTO/ Lavazhieri i shkatërron Ferrarin 300 mijë euro portierit të njohur italian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 11, 2021 | 22:45


FOTO/ Lavazhieri i shkatërron Ferrarin 300 mijë euro portierit të njohur italian

Një punonjës i një lavazhi makinash, i shkatërroi Ferranin, portierit të njohur, Frederiko Markati, i cili është aktualisht pjesë e Xhenoas.

marketi

37-vjeçarim, thirri një lavazhier që të merrtë makinën e tij dhe shkoi në stërvijte, duke pritur që t’ia kthenin të pastruar. Por ky i fundit u tregua i pakujdesshëm duke e përplasur Ferrarin 812 Superfast të Marketit, me vlerë 300 mijë euro, me disa makina të parkuara anash rrugës.

ferrari

Për fat të mirë, në këtë aksident nuk pati të lënduar, teksa automjeti luksoz i gardianit të Xhenoas, u shkatërra plotësisht në pjesën e përparme.

ferrari

Ferrarin italiani e kishte blerë kur ishte pjesë e Lacios. Bëhet fjalë për një makinë të jashtëzakonshme e cila shkon nga 0 në 100 kilometra në orë në vetëm 2,9 sekonda.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/