FOTO/ Kujtim që nuk do ta harrojë kurrë, Ronaldo i buzëqesh Uzunit dhe i bën “dhuratë”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2020 | 23:33


FOTO/ Kujtim që nuk do ta harrojë kurrë, Ronaldo i buzëqesh Uzunit dhe i bën “dhuratë”

Pavarësisht se humbi fund ndaj Juventusit, Myrto Uzuni ka fituar sot një tjetër “dhuratë”. Pas përfundimit të sfidës me Ferencvaroshin 2-1 për bardhezinjtë, ku shënoi dhe gol, Uzuni shkëmbeu fanelën e tij me atë të yllit botëror të futbollit Kristiano Ronaldo.
auto_Screenshot_171606256965
Nëse në përballjen e parë, nuk pati mundësi ta bënte një gjë të tillë, sot 25-vjeçari kuqezi e meritoi “dhuratën” nga ikona e futbollit, i cili i ka buzëqeshur pasi goli i lojtarit të Shqipërisë e bëri Juventusin të djersiste deri në fund për të fituar.

Uzuni largohet në shtëpi me një “relike” që do ta ruajë me kujdes për gjithë jetën e tij.

127470958_395865741561912_4725139633801141564_n

I saktë, i përkushtuar dhe vendimtar. Ja si vlerësohet Uzuni pas paraqitjes historike ndaj Juventusit

Uzuni flet pas golit kundër Juves: Jemi të zhgënjyer. Dhamë gjithçka, por…

FOTO/ Shënoi si Ronaldo dhe festoi si ai, gëzimi i Uzunit pas golit bëhet hit në mediat italiane

LIGA E KAMPIONEVE| Uzuni del me kokën larg nga Torinoja, Juventusi vuan deri në ekstrem për fitore. Mësoni rezultatet e takimeve (VIDEO)

Sot i shënoi Juventusit, por dikur Uzuni luante në baltë dhe nuk u dorëzua kurrë

VIDEO/ Gol ndaj Juventusit të frikshëm, shikoni si Uzuni mposht Kuadradon dhe Sheznin

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/