FOTO/ “Krenari, histori dhe sukses”, Flamurtari feston 100-vjetorin e themelimit të klubit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 11:10

FOTO/ “Krenari, histori dhe sukses”, Flamurtari feston 100-vjetorin e themelimit të klubit

Klubi i Flamurtarit feston ditën e sotme 100-vjetorin e themelimit të klubit.

flamurtari 100 vite

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, klubi vlonjat ka kujtuar datën 23 mars 1923, ditë kur u themelua dhe skuadra e Flamurtarit.

“100 vite Flamurtar. 23 mars 1923 – 23 mars 2023. 100 vite Krenari-Histori-Sukses. Një dashuri, një pasion, një qytet”, shkruan klubi në postimin në “Facebook”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"