FOTO/ “Ka ardhur koha për trajner shqiptar”, Shakohoxha sulmon zgjedhjet e Rejës: Të kesh në skuadër…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2022 | 21:48


FOTO/ “Ka ardhur koha për trajner shqiptar”, Shakohoxha sulmon zgjedhjet e Rejës: Të kesh në skuadër…

Shqipëria u mund mbrëmjen e djeshme me përmbysje 1-2 në stadiumin “AIR Albania” ndaj Izraelit, e vlefshme për Grupin 2 të Ligës B në Ligën e Kombeve.

SHAKOHOXHA

Për këtë humbje të rëndë të Kombëtares kuqezi ka reaguar Dritan Shakohoxha me anë të një postimi në profilin e tij të rrjetit social “Instagram” duke kritikuar zgjedhjet e Edi Rejës dhe duke thënë se është koha për një trajner shqiptar:

“Te kesh skuader me kaq shume talente eshte FAT ( 9 nga 11 qe ishin ne fushe kane lindur jashte Shqiperise) , te deshtosh eshte FSHF & REJA . Te pakten @tifozatkuqezi qe drejtohen nga SHQIPTAR shkelqyen edhe sonte. Ndoshta edhe skuadres i vjen shpejt momenti te kete nje trainer Shqiptar.”, ishte postimi i Shakohoxhës.


BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL