FOTO/ Ish-lojtarët e Besës dhe Bashkia e Kavajës inagurojnë ndriçimin e fushës me ndeshje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 5, 2020 | 0:10


FOTO/ Ish-lojtarët e Besës dhe Bashkia e Kavajës inagurojnë ndriçimin e fushës me ndeshje

Një miqësore mes ish-futbollistëve të Besës dhe Bashkisë Kavajë ka inauguruar vendosjen e sistemit të ndriçimit në aneksin stërvitor. Janë 4 kulla që mbulojnë me ndriçim tërë fushën e aneksit, një investim i bashkisë në shërbim të skuadrës së parë dhe grup-moshat.

besa

Krahas ekipeve të Kavajës, në këtë aneks stërviten shpesh edhe shumë ekipe nga Kosova. U mendua të organizohej një miqësore me këtë rast, ku mori pjesë edhe kryebashkiaku Redjan Krali si lojtar dhe kapiten i ekipit të bashkisë.

1565622145_604399443607713479775927871279884981501952n

Në anën tjetër bënin pjesë emra të njohur të futbollit kavajas, si vëllezërit Bajaziti, Duro, Shtini, Bubeqi, Mihani, Kollçaku, Bratja, Rroshi e të tjerë. Kjo miqësore u ndoq nga një numër i madh tifozësh të Besës.

84301325_3326338910715228_5999448273125900288_n

84311470_3326339034048549_50657288125415424_n

FERIZ FERIZAJ
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com