FOTO/ Hysaj dedikim prekës për Maradonën, homazhe edhe nga Bogdani e Sadiku

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2020 | 22:15


FOTO/ Hysaj dedikim prekës për Maradonën, homazhe edhe nga Bogdani e Sadiku

Ngjarja nga jeta në moshën 60-vjeçare, e Diego Armando Maradonës tronditi tej mase opinionin sportiv dhe jo vetëm. Të shumta ishin homazhet që vërshuan në rrjetet sociale nga mbarë bota, ku nuk munguan edhe ato të shqiptarëve.

diego 13

Elseid Hysaj është ndër të parët shqiptarë që arriti të takonte legjendën argjentinase, teksa mori si kujtim një foto me të nga dhomat e zhveshjes së Napolit.

“Prehu në paqe Zoti i futbollit”, shkroi Hysaj në foton me Maradonën të shpërndarë në rrjetin social “Instagram”.

Hysaj

Homazhet për vdekjen e legjendës nuk munguan as nga presidenti i FSHF-së Duka, apo edhe futbollistë dhe ish-futbollistë, si Sadiku, Cikalleshi, Kumbulla, Erjon Bogdani etj.

Duka

Bogdani

Sadiku

Kumbulla Cika

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/