FOTO/ Gjest simbolik nga Ronaldo, ylli i Juventusit dhuratë mjekëve të huaj në Itali që luftojnë koronavirusin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 15, 2020 | 13:45


FOTO/ Gjest simbolik nga Ronaldo, ylli i Juventusit dhuratë mjekëve të huaj në Itali që luftojnë koronavirusin

Kristiano Ronaldo përshëndeti në mënyrë të veçantë mjekët kubanezë që kanë mbërritur prej disa muajsh në Itali për të ndihmuar kolegët në përballimin e koronavirusit.
RONALDO
Ylli i Juventusit u ka dhuruar nga një fanelë të tij së bashku me firmën e tij për secilin prej mjekëve kubanezë të vendosur në qytetin e Torinos.

Ata janë ndjerë të entuziazmuar nga mirënjohja dhe falenderimi i futbollistit portugez.

ilbianconero.maglie.medici.cubani.ronaldo.750x450
PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com