FOTO/ Futbollisti i Milanit e tepron pas derbit, mund të ndëshkohet për gjestin provokues

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 19, 2020 | 23:41


FOTO/ Futbollisti i Milanit e tepron pas derbit, mund të ndëshkohet për gjestin provokues

Futbollisti i Milanit Davide Kalabria mund të mos luajë ndeshjen e ardhshme të kampionatit italian ndaj Romës. Mbrojtësi kuqezi u kap nga reporterët pas përfundimit të derbit me Interin duke nxjerrë gishtin e mesit, i cili konsiderohet gjest provokues anti-sportiv.

Photo LaPresse - Spada October 17 , 2020 Milan Italy Soccer A.C. Milan- Season 2020-2021 - Serie A Inter Vs Ac Milan In the pic: Davide Calabria PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY Copyright: xSpada/LaPressex

Sipas gjasave, 23-vjeçari e ka bërë veprimin në drejtim të tifozëve të Interit. Rasti në fjalë pritet të shqyrtohet nga Gjykata Sportive Italiane dhe në rast dënimi, ai mund të humbasë vetëm një ndeshje.

153850864-9a98c629-84ff-4e47-98b7-a716ad7e16ff

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com