FOTO/ Disfata ndaj Kroacisë me penallti, tifozët japonezë japin sërish shembull në Katar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2022 | 21:04

FOTO/ Disfata ndaj Kroacisë me penallti, tifozët japonezë japin sërish shembull në Katar

Japonia është eliminuar nga Kroacia në fazën e 1/16 në Botërorin e Katarit. Pavarësisht humbjes, tifozët sërish kanë dhënë shembull në shtetin arab.

_127893670_gettyimages-1446938968

ESPN raporton se pas ndeshjes, ata kanë qëndruar në stadium dhe kanë pastruar tribunat ku ishin të vendosur.

Rikujtojmë që edhe në ndeshjen debutuese në fazën e grupeve ku mposhtën Gjermaninë, ata pastruan me devotshmëri stadiumin.

Pavarësisht fitores apo humbjes, japonezët kanë bërë të gjithë për vete me sjelljet shembullore në Botëror.

2

1

PANORAMASPORT.AL