FOTO/ “Bojkotoni Botërorin”, tifozët gjerman sulmojnë FIFA-n në ndeshjen kundër Italisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 15, 2022 | 23:30


FOTO/ “Bojkotoni Botërorin”, tifozët gjerman sulmojnë FIFA-n në ndeshjen kundër Italisë

Rastet e vdekjeve të shumta në ndërtimin e stadiumeve të Botërorit të pa raportuara  nga ana e autoriteteve të Katarit si dhe FIFA janë kthyer në një çështje globale që ka mbledhur shumë reagime nga tifozët e futbollit në të gjithë botën.

pjimage (72)

Rasti i fundit ka qenë me tifozët gjermanë të cilët në fitoren 5-2 kundër Italisë kanë shpalosur një banderolë ku sulmohesh në mënyrë të hapur autoriteti më i lartë i futbollit si dhe bëhej thirrje për bojkotin e Kampionatit Botëror.

“15.000 të vdekur për skenë e madhe, FIFA nuk ka ndërgjegje. Bojkotoni Katarin.”, ishte shkruar në banderolën e tifozëve gjerman.

675675676

PANORAMASPORT.AL