FOTO/ Afrime dhe largime, ja si ndryshon Partizani pas merkatos së janarit (LISTA E PLOTË)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 2, 2023 | 19:09

FOTO/ Afrime dhe largime, ja si ndryshon Partizani pas merkatos së janarit (LISTA E PLOTË)

Partizani ka bërë ndryshime drastike gjatë merkatos së janarit dhe skuadra që do të shohim në pjesën e mbetur të sezonit, mund të ketë edhe tipologji të ndryshme loje falë këtyre ndryshimeve.

partizani5

Nga të kuqtë janë larguar emra me peshë si Bitri, Skuka e Rrapaj, duke lëvizur boshtin qendror të ekipit. Ndërkohë, Partizani ka bërë afrime me emra të rinj e që mendohet se janë të perspektivës për të vazhduar të njëjtin rrugëtim nën drejtimin e Kolelës, duke synuar gjithmonë titullin kampion.

partizani (1)

Trajneri do të ketë sidomos më shumë alternativa në repartin e avancuar, për të zgjidhur situata para portës, në mungesë të Skukës i cili ishte ai që tundte me rregullsi rrjetën në këtë edicion.

lista partizani (1)

PANORAMASPORT.AL