FOTO/ Afrime “big” dhe largime të rëndësishme, si ndryshoi Egnatia në merkaton e janarit (LISTA E PLOTË)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 2, 2023 | 22:30

FOTO/ Afrime “big” dhe largime të rëndësishme, si ndryshoi Egnatia në merkaton e janarit (LISTA E PLOTË)

Egnatia ishte një ndër skuadrat më aktive në këtë merkato janari, për sa i përket lojtarëve në hyrje dhe në dalje. Madje rrogozhinasit ndryshuan edhe trajnerin gjatë kësaj dritare transferimesh, duke larguar Duron dhe duke i besuar stolin Edlir Tetovës.

egnatia

Ndërkohë për sa i përket afrimeve, Memolla dhe Duamena ishin padyshim dy emrat “big” që iu bashkuan Egnatias në këtë merkato, teksa nuk mbeten pas as Emsis, Paulaskas dhe Kasa.

egnatia 111 (1)

Të shumtë ishin edhe lojtarët që u larguan, ku spikasin emra si Mihana, Delarxh, Çamaj, Goxhaj si dhe Bambam. Rrogozhinasit këtë sezon kanë si objektiv zonën Europiane, se si do të shkojë ecuria e tyre, kjo ngelet për t’u parë.

egnatia (1)

PANORAMASPORT.AL