FORMULA 1/ Vershtapen triumfon në garën e Kanadasë, Leklerk bën mrekullinë dhe i afrohet podiumit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2022 | 22:09


FORMULA 1/ Vershtapen triumfon në garën e Kanadasë, Leklerk bën mrekullinë dhe i afrohet podiumit

Maks Vershtapen ka triumfuar në Çmimin e Madh të Kanadasë, me pilotin holandez që i ka rezistuar sulmuesve të vazhdueshme të Karlos Sainz dhe ka regjistruar një tjetër sukses.

formula 1

Gara është shënjuar edhe nga një Çarls Leklerk fenomenal, me pilotin e Ferrarit që e nisi garën në vendin e 19-të dhe e përfundoi në vendin e 5-të, por pa arritur të prek podiumin.

Vershtapen me këtë fitore ruan kështu kryesimin e Botërorit i ndjekur nga shoku i skuadrës Serxhio Perez dhe Çarls Leklerk.

RENDITJA E GARËS:

423423424

RENDITJA E BOTËRORIT:

5646456

PANORAMASPORT.AL