FORMULA 1/ Versapen fiton pole-position për çmimin e madh të Belgjikës, Hamilon i treti. Zhgënjejnë Botas e Leklerk

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 28, 2021 | 17:12


FORMULA 1/ Versapen fiton pole-position për çmimin e madh të Belgjikës, Hamilon i treti. Zhgënjejnë Botas e Leklerk

Sot u mbajtën provat zyrtare për çmimin e madh të Belgjikës që do të mbahet ditën e nesërme.  

verstapen

Maks Verstapen ishte piloti që fitoi pole-position duke u nisur i pari në çmimin e madh të Belgjikës. I dyti do të niset Xhorxh Rasëll me Uilliamsin e tij, ndërsa vetëm vendi i tretë për Luis Hamilton.

Nga vendi i katërt do të niset Daniel Rikardo ndërsa Vetel në të pestin. Zhgënjim total për Valteri Botas e Çarles Leklerk të cilët do ta nisin garën respektivisht nga vendës 11 dhe 16-të.

fromula 1

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/